Hakkımızda

BİZ KİMİZ ?

1979'dan beri..

Özgümüş Tekstil Olurken..


1979 yılında Küçük Balıklı’da, küçük bir yerde 18 işçiyle faaliyete başlayan Özgümüş Boyahanesi, 1998 yılında şimdiki yeri olan Gürsu Sanayi Bölgesi’nde 10.000 m² kapalı alana kuruldu. 2002 ve 2004 yıllarında yapımı tamamlanan ek binalarla birlikte şu anki toplam kapalı alanı 20.000m² dir. 250 kişilik personel kapasitesi ile hizmet veren Özgümüş Boyahanesi ev tekstili terbiye işlemleri alanında faaliyet göstermektedir.

1Avrupa ve Amerika standartlarına uygun her çeşit iplik boyama (viskon-pamuk-kesik elyaf , polyester) iplik büküm, kumaş boyama, apreleme, yanmazlık, leke tutmazlık, PVC kaplama, anti-bakteriyel işlemler firmanın faaliyet alanını oluşturmaktadır. Yılda yaklaşık olarak 4.000 ton iplik boyama – 4.000 ton kumaş terbiye işlemlerinin gerçekleştigi Özgümüş Boyahanesi’nin makine parkı son teknoloji ile donatılmıştır. Makine parkında Avrupa teknolojisinin yanı sıra kendi üretimleri olan boya makinelerinin bulunması dikkat çekmektedir. İmalatını gerçekleştirdigi kumaş ve iplik boyama makineleri uzun yıllardan bu yana üretimde başarı ile hizmet vermektedir. Tekstil sektöründeki büyük yatırım gerektiren teknolojik makinelerin imalatını kendisi yaparak ülke ekonomisine büyük katkı saglamaktadır. Bu konuda Türkiye’de 11 adet ilki olan bir kuruluştur. Özgümüş Tekstil tecrübeli, uzman kadrosu ile müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, firmalardan gelen tüm soru ve sorunların cevabını ivedilikle verebilmektedir. Müşteriye ait malın fabrikaya girişiyle başlayan yolculukta, yetişmiş kadrosu, malın müşteriye ulaşımına kadar büyük bir titizlikle çalışmaktadır.

İLETİŞİM
 

37 Yıldır aynı istikrarla büyümeye devam eden Özgümüş Tekstil, Kalite ve Müşteri memnuniyeti ile anılan adının haklı gururunu yaşamaktadır.


Özgümüş Tekstil..